Autoklawy i myjnie kanadyjskiej firmy SciCan

statim, hydrim, aquastat, statmatic, statis

Międzynarodowe Targi WIHE 2017

Imprezy targowe

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznej V edycji Międzynarodowych Targów Medycznych EXPO Warszawa 2017, które odbędą się w dniach 19-21 października.

Tradycyjnie zaprezentujemy całą gamę produktów kanadyjskiej firmy SciCan. Od autoklawów kasetowych STATIM po autoklawy komorowe oraz cieszące się ogromną popularnością myjnie dezynfektory HYDRIM.

Międzynarodowe Targi Stomatologiczne IDS 2017

Imprezy targowe

W dniach 21-25 marca 2017 roku w Kolonii zakończyły się doroczne, największe w Europie targi wyposażenia dla gabinetów i klinik stomatologicznych.

Stoisko kanadyjskiej firmy SciCan odwiedziło kilkaset osób w tym wiele z Polski. Serdczenie dziękujemy Państwu za poświęcony czas. Zapraszamy do foto galerii przedstawiającej kilka targowych epizodów na stoisku SciCan: Foto Galeria IDS 2017

IV Międzynarodowe Targi Medyczne WIHE 2016

Imprezy targowe

W dniach 4-6 października 2016 roku w Warszawie odbędzie się czwarta edycja Międzynarodowych Targów Medycznych WIHE, na które mamy Państwa zaszczyt zaprosić.

Na naszym stoisku będziemy prezentować całą, oferowaną przez nas gamę autoklawów przeznaczoną zarówno dla gabinetów lekarskich jak również klinik i szpitali. Od kasetowych autoklawów STATIM po bardzo szybkie autoklawy komorowe BRAVO.

Będziecie Państwo mogli zapoznać się również ze znakomitymi automatycznymi termodezynfektorami HYDRIM, które stają się już standardowym wyposażeniem gabinetów, klinik i szpitali w całej Polsce.

Link do strony Targów: kliknij tu.

Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej

Wiadomości

W ostatnim czasie Polskie Stowarzyszenie Sterylizacji Medycznej szeroko zakrojone działania mające na celu zdezawuowanie autoklawów STATIM jako urządzeń mogących skutecznie sterylizować wsady medyczne z zaleceniem wycofania ich z użycia włącznie.

Ustami Pani Elżbiety Kutrowskiej mieniącej się konsultantem naukowym PSSM wygłaszano oraz publikowano szereg nieprawdziwych opinii o rzekomej nieskuteczności autoklawów STATIM w sterylizacji wsadów wgłębionych typu A. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej ...

Innowa Med Miedzynarodowe Targi Medyczne

Wiadomości

W dniach 9-10 czerwca 2016 w Warszawie odbędą się Międzynarodowe Targi Medyczne Innowa Med. Serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska. Tradycyjnie będziemy prezentować całą gamę produktów Kanadyjskiej firmy SciCan.

Pokażemy zarówno myjnie-dezynfektory HYDRIM jak również autoklawy kasetowe STATIM oraz autoklawy z tradycyjną, cylindryczną komorą o nazwie BRAVO. Bardzo miło będzie nam również gościć wszystkich obecnych użytkowników produktów SciCan. Zazwyczaj spotkania z właścicielami autoklawów STATIM są bardzo przyjemne dla obu stron. Zawsze staramy się mieć dla Państwa drobny prezent i pachnącą kawę.

Strona informacyjna targów – kliknij tu.

 

dr John Flucke

STATIM dla wyjątkowych lekarzy

W roku 2014 autoklaw STATIM 5000 G4 otrzymał nagrodę Pride Institute Best of Class Technology Award.

Dr John Flucke, który jest redaktorem naczelnym Dental Products Report omawia, najważniejsze według niego zalety autoklawu STATIM 5000 G4 oraz podaje niektóre powody, dla których autoklaw otrzymał wyróżnienie.

Film jest w języku angielskim, ale sądzimy, że w dzisiejszych czasach nie jest, to jakiś szczególny problem.

lek. stom. Bożena Przybysz

STATIM dla wyjątkowych lekarzy

BOŻENA PRZYBYSZ - lekarz stomatolog specjalista ortodonta. Absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi.

I stopień specjalizacji w zakresie stomatologii ogólnej uzyskała w 1993 r. II stopień specjalizacji z zakresu ortodoncji i tytuł specjalisty ortodonty uzyskała w 1996 roku.

Swoje doświadczenie i wiedzę specjalistyczną pogłębia na licznych szkoleniach, seminariach, zjazdach, kursach medycznych z zakresu stomatologii, ortodoncji, protetyki, periodontologii, implantologii. W specjalistycznej praktyce Panorama Uśmiechu prowadzi leczenie ortodontyczne dzieci i dorosłych oraz koordynuje kompleksowe leczenie specjalistyczne wszystkich pacjentów. Czytaj więcej ...

 

SALMED 2016

Wiadomości

W dniach 12-14 kwietnia odbyły się cykliczne Międzynarodowe Targi wyposażenia i sprzętu medycznego SALMED 2016. Tradycją stało się już nasze uczestnictwo w największej w Polsce imprezie targowej dla branży medycznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które odwiedziły nasze stoisko. Zarówno przesympatycznym Paniom pielęgniarkom, lekarzom oraz menedżerom służby zdrowia jak również inżynierom zajmującym się serwisem urządzeń marki SciCan w Polsce.

Jest coś fantastycznego w autoklawach STATIM, że skupiają one na sobie uwagę wyjątkowych ludzi. Doświadczamy tego na każdych targach, konferencjach, czy też podczas licznych rozmów telefonicznych.

Szanowni użytkownicy autoklawów STATIM, jesteście niesamowici jako ludzie. Dajecie nam potężny zastrzyk energii do dalszej, jeszcze cięższej pracy. Spotkania z Wami, to dla nas zaszczyt.

 

Myjnia HYDRIM M2 G4 uhonorowana złotym medalem

Wiadomości

Niezwykle miło jest nam poinformować Państwa o tym, że myjnie-dezynfektory HYDRIM M2 G4 zdobyły złoty medal The Dental Advisor 2016 - jedną z najbardziej cenionych nagród amerykańskiej instytucji zajmującej się oceną produktów oraz urządzeń pracujących w gabinetach stomatologicznych.

Nagrody przyznawane są na podstawie badań klinicznych oraz bezpośrednich opinii użytkowników, aby uhonorować jedynie najlepsze produkty dostępne na rynku.

Autoklawy serii BRAVO ze złotym medalem

Wiadomości

Autoklawy serii BRAVO zdobyły złoty medal The Dental Advisor 2016 - jedną z najbardziej cenionych nagród amerykańskiej instytucji zajmującej się oceną produktów oraz urządzeń pracujących w gabinetach stomatologicznych.

Nagrody przyznawane są na podstawie badań klinicznych oraz bezpośrednich opinii użytkowników, aby uhonorować jedynie najlepsze produkty dostępne na rynku.

Autoklaw STATIM 5000S ENDO wycofany z oferty

Wiadomości

Informujemy Państwa, że autoklaw STATIM 5000S ENDO został wycofany z oferty producenta, kanadyjskiej firmy SciCan. Tym samym od 1 października nie będzie on już oferowany przez naszą firmę.

W miejsce autoklawu STATIM 5000S ENDO oferujemy jego znacznie nowocześniejszą, łatwiejszą w obsłudze i jeszcze bardziej niezawodną wersję: STATIM 5000 G4 ENDO.

Autoklawy BRAVO w naszej ofercie

Nowe produkty

Kanadyjska firma SciCan, jest znana na całym Świecie z produkcji bardzo szybkich i niezawodnych autoklawów kasetowych STATIM. Autoklawy, te świetnie sprawdzają się w szpitalach, klinikach i gabinetach lekarskich wszelkich specjalności. Niestety nie zawsze autoklaw kasetowy jest optymalnym rozwiązaniem.

Dla klientów preferujących tradycyjną, cylindryczną komorę firma SciCan oferuje wyspecjalizowane autoklawy BARVO 17V i 21V klasy B. Są, to bardzo szybkie autoklawy komorowe. Są proste w obsłudze i stanowią świetną propozycją dla tych, dla których STATIM 7000 z jakiś względów nie jest optymalnym rozwiązaniem. Czytaj więcej ...

KRAKDENT 2015 - zaproszenie

Medyczne imprezy targowe

Serdecznie Państwa zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na tegorocznych targach KRAKDENT, które odbędą się w dniach 19-21 marca 2015 roku w Krakowie.

Zaprezentujemy całą rodzinę autoklawów kasetowych STATIM kanadyjskiej firmy SciCan. Będziecie się mogli Państwo naocznie przekonać, że STATIM 7000, to znakomita alternatywa dla każdego autoklawu z cylindryczna komorą o pojemności 18 litrów.

Pokażemy również idealny zestaw do konserwacji końcówek stomatologicznych czytaj więcej ...

lek. dent. Katarzyna Griffiths

STATIM, dla wyjątkowych lekarzy

Pierwszy raz spotkałem się z Panią Katarzyną na początku 2013 roku. Miałem przyjemność odwiedzić Smile Dental Studio w Jerzykowie koło Poznania przy okazji instalacji autoklawu STATIM 7000.

Piękny budynek z zadbanym otoczeniem kryje w sobie perełkę. Smile Dental Studio. Nowoczesne wnętrze zaprojektowane z myślą o wygodzie pacjenta.

Pani Katarzyna nie zapomniała również o najmłodszych pacjentach wydzielając w poczekalni bajkowy pokoik zabaw. „Smile”, o tak!

Jednak praktyka stomatologiczna, to nie tylko mury. O sile każdej z nich decydują lekarze dentyści, którzy czytaj więcej ...

DaysFORdentists

Konferencje medyczne

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego mini stoiska, które będzie aktywne podczas konferencji w dniach 17-18 października 2014 roku.

Z przyjemnością zaprezentujemy Państwu cała gamę autoklawów STATIM, myjnię-dezynfektor HYDRIM C61wd G4, urządzenie do konserwacji końcówek stomatologicznych STATMATIC oraz rewelacyjną destylarkę AQUASTAT. Informacje o konferencji:

http://www.konferencja-stomatologiczna.pl

lek. dent. Jan Podgórny

STATIM, dla wyjątkowych lekarzy

Czy zdarzyło się Państwu spotkać pierwszy raz człowieka i od pierwszego momentu poczuć, że jest, to osoba ciepła, otwarta, przesympatyczna? Kiedy Pan Jan Podgórny wraz z żoną późną jesienią 2011 roku odwiedzili naszą firmę takie właśnie odnieśliśmy wrażenie. Wrażenie, które w trakcie naszego spotkania przerodziło się w absolutny pewnik.

Wielką przyjemnością było dla nas przeprowadzenie dla Państwa Podgórnych prezentacji czytej więcej ...

Autoklaw STATIM 2000S

PROMOCJA !!!

Autoklaw STATIM 2000S kanadyjskiej firmy SciCan, to najszybszy autoklaw na rynku. Potrafi skutecznie wysterylizować wsady typu A i B w 8 minut licząc od naciśnięcia przycisku start do końca cyklu dla zimnej komory. Czas nie obejmuje suszenia.

Autoklaw STATIM 2000S świetnie sprawdzi się w więcej ...

lek. dent. Ewa Górska

STATIM, dla wyjątkowych lekarzy

Pani Ewa wraz z mężem Jackiem prowadzą świetnie prosperującą praktykę stomatologiczną w malowniczym Głogowie leżącym w północnej części województwa dolnośląskiego.

Niewielkie, polskie miasta mają specyficzną atmosferę. Prowadzenie w nich działalności gospodarczej dowolnego typu wymaga od przedsiębiorców szczególnej uczciwości i wyjątkowego dbania o klientów.

Praktyka stomatologiczna, to w dzisiejszych czasach pełnoprawne przedsiębiorstwo. Zajmujące się w prawdzie wyjątkowymi usługami, ale czytaj dalej ...

dr n. med. Jan Dethloff

STATIM, dla wyjątkowych lekarzy

Rozpoczynam cykl prezentujący nietuzinkowych lekarzy. Lekarzy, którzy w swojej pracy zawodowej kierują się jasno określonymi zasadami, z których najważniejsza, to dobro pacjenta. Wyjątkowi specjaliści, wirtuozi zawodu potrzebują narzędzi, które będą ich skutecznie wspierać w codziennej, trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Autoklaw, to nie skalpel, czy też końcówka stomatologiczna. Ma jednak ważną rolę w codziennym procesie funkcjonowania gabinetu, kliniki i szpitala. Sprawny, niezawodny i wydajny autoklaw, to bezpieczeństwo dla pacjentów i personelu medycznego. Czytaj więcej ...

SALMED 2014

Medyczne imprezy targowe

Za nami kolejna edycja targów SALMED, które odbyły się w dniach 10-12 lutego 2014 roku w Poznaniu. Tradycyjnie już zaprezentowaliśmy najważniejsze urządzenia w ofercie firmy SciCan na polskim rynku.

Po raz pierwszy publicznie pokazaliśmy rewelacyjną myjnię-dezynfektor HYDRIM C61 WD G4 oraz zmodyfikowaną myjnię HYDRIM M2 G4.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko. Tym bardziej, że nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania produktami firmy SciCan. Nie daliście nam Państwo odpocząć na stoisku z czego bardzo się cieszymy. Czytaj więcej ...

Myjnia-dezynfektor HYDRIM M2 G4

Nowe produkty

Po mniejszej myjni C61 przyszedł czas na modernizację większej HYDRIM M2. Znakomita konstrukcja została jeszcze poprawiona windując poziom techniczny i niezawodność na absolutne wyżyny. Wbudowany system G4 zarządzający pracą myjni poprzez kolorowy ekran dotykowy oraz sieć komputerową daje poczucie obcowania z urządzeniem z XXI w. Po więcej kliknij tu ...

Myjnia-dezynfektor
HYDRIM C61WD G4

Nowe produkty

Mamy przyjemność przedstawić Państwu najnowszy produkt kanadyjskiej firmy SciCan w zakresie mycia i dezynfekcji narzędzi medycznych. Myjnia dezynfektor HYDRIM C61wd G4 skutecznie myje, dezynfekuje (93C) oraz suszy narzędzia przygotowując je do sterylizacji. Więcej informacji, klikni tu ...

Kanał filmowy We Love Statim

Warto zobaczyć

Zapraszamy do odwiedzenia naszego kanału filmowego na YouTube. Przygotowaliśmy kilkanaście filmów prezentujących autoklawy, myjnie-dezynfektory oraz inne produkty firmy SciCan. Zapraszamy również do dyskusji oraz publikowania uwag bezpośrednio w naszym kanale filmowym. Klikni tu, aby przejść do YouTube.

Blok operacyjny 2013

Konferencje medyczne

W dniach 6-7 czerwca 2013 roku w Warszawie odbyła się kolejna konferencja z cyklu „Blok Operacyjny”. Oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.

Zawsze jest nam niezwykle miło gościć przesympatyczne Panie odpowiedzialne za sterylizację na blokach operacyjnych w szpitalach i klinikach. Czytaj więcej (galeria foto)...

Firma SciCan na IDS 2013

Medyczne imprezy targowe

16 marca 2013 r. zakończyły się 35 Międzynarodowe Targi Stomatologiczne (IDS). Impreza przyciągnęła ponad 125.000 odwiedzających z 149 krajów. Jak co roku na IDS prezentowała swoje produkty firm SciCan. Autoklawy STATIM są świetnie znane w całej Europie. Odzwierciedliła, to rzesza odwiedzających nasze stoisko lekarzy wszelkich specjalności. Czytaj więcej ...

Zobacz nas na Google+

Warto zobaczyć

Zapraszamy internetowej społeczności użytkowników autoklawów i myjni produkowanych przez firmę SciCan. Użytkownicy autoklawów STATIM, to wyjątkowi ludzie.

Znakomici profesjonaliści, którzy w trosce o swoich pacjentów stawiają na narzędzia pracy o najwyższym poziomie technicznym.

Dołącz do społeczności We Love STATIM w Polsce

Wyłączny importer SciCan w Polsce

Wiadomości

Jesteśmy wyłącznym importerem autolawów, myjni-dezynfektorów oraz materiałów eksploatacyjnych marki SciCan. Serdecznie zapraszamy do współpracy dystrybutorów oraz firmy serwisowe.

Naszym klientom gwarantujemy najniższe ceny oraz obsługę na najwyższym poziomie. Produkty marki SciCan znajduą swoich gorących zwolenników na całym świecie. Wysoka jakość wykonania, niezawodność i łatwa obsługa, to tylko podstawowe zalety autoklawów STATIM i myjni HYDRIM.

Urząd Dozoru Technicznego

Wiadomości

Wszystkie autoklawy o pojemności komór powyżej 10 litrów muszą być zgłoszone do Urzędu Dozoru Technicznego.

Wymóg ten jest coraz częściej weryfikowany przez NFZ oraz SANEPID, co może doprowadzić do wielu trudności, szczególnie w przypadku starszych urządzeń lub tanich autoklawów dalekowschodnich producentów.

Autoklawy STATIM 2000, 5000 i 7000 nie podlegają obowiązkowi zgłoszenia do UDT !!!

Autoklaw STATIM 7000 w Gazecie Lekarskiej

Warto zobaczyć

Przeczytaj artykuł z Gazety Lekarskiej 10/2012- kliknij tu.

Autoklaw Statim 7000 w Przeglądzie Okulistycznym

Warto zobaczyć

Zapraszamy do lektury pod linkiem:

http://www.gornicki.pl/sterylizacja_dedykowana_okulistyce2

Blok Operacyjny 2012 XIII

Konferencje medyczne

Ogólnopolskie Sympozjum "Blok operacyjny - organizacja i funkcjonowanie", to miejsce spotkania osób bezpośrednio zainteresowanych najważniejszymi i najbardziej aktualnymi zagadnieniami związanymi z funkcjonowaniem bloku operacyjnego,

Czytaj więcej ...

SALMED 2012

Medyczne imprezy targowe

W dniach 14-16 marca w Poznaniu odbyła się kolejna edycja targów Salmed 2012 – najważniejszego wydarzenia w branży medycznej w Polsce. Wśród ponad 300 wystawców nie zabrakło również stoiska z produktami firmy SciCan.

Czytaj więcej ...

Autoklaw kasetowy kontra
autoklaw komorowy

Nasze testy

Czy STATIM 7000 ma szanse w bezpośredniej konfrontacji ze znakomitym autoklawem z tradycyjną komorą - BRAVO 17V ? Czy autoklaw kasetowy, to autoklaw klasy B ? Zapraszamy do zapoznania się z testem porównawczym, który przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa. Więcej ...

Nowy autoklaw - STATIM 5000 G4 ENDO

Nowe produkty

MEDBIT.PL wprowadza na rynek polski najnowszy autoklaw firmy SciCan - STATIM 5000 G4 ENDO. Autoklaw posiada kolorowy, dotykowy wyświetlacz oraz niezwykle funkcjonalny interfejs do pracy w sieci LAN. Więcej ...

MEDBIT.PL z autoryzacją SciCan

Wiadomości

Miło jest nam Państwa poinformować, że od maja 2010 roku firma MEDBIT.PL Sp. z o.o. została autoryzowanym, bezpośrednim dystrybutorem produktów marki SciCan na terenie Polski.

Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie w sprzedaży autoklawów oraz największą polskojęzyczną platformę internetową o autoklawach pragniemy udostępnić szerokiej rzeszy Czytaj więcej ...

STATIM obecny w Wiedniu

Medyczne imprezy targowe

XXIX Kongres Europejskiego Stowarzyszenia Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej właśnie zakończył się w Wiedniu. Nie mogło na nim zabraknąć autoklawu STATIM. STATIM jest szeroko wykorzystywany w okulistyce na całym świecie. Czytaj więcej ...

SciCan na X Międzynarodowym Sympozjum Sekcji Chirurgii Zaćmy PTO

Konferencje medyczne

W dniach 29.09.–01.10.2011 r. odbyło się w Łodzi X Międzynarodowe Sympozjum Sekcji Wszczepów Wewnątrzgałkowych i Chirurgii Refrakcyjnej Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Miejscem obrad były wnętrza hotelu powstałego w zabytkowych murach dawnej przędzalni Izraela Poznańskiego. Czytaj więcej ...

SciCan i ćwierkanie

Warto zobaczyć

Dla wszystkich tych, którzy korzystają, doceniają produkty firmy SciCan i chcą wiedzieć, co się dzieje w zakresie nowoczesnych rozwiązań w dezynfekcji i sterylizacji SciCan jest obecny na Facebooku http://www.facebook.com/statimus.

Tu STATIM gromadzi swoich fanów i tu można znaleźć najświeższe informacje i opinie o tym autoklawie. Od niedawna SciCan też zaczął ćwierkać na komunikatorze twitter http://twitter.com/#!/scican. W Polsce SciCan zaczął blip-ować dla obecnych.

Eco SciCan

Wiadomości

David Snaith, odpowiedzialny w firmie SciCan za realizację programu społecznej odpowiedzialności biznesu, podkreśla, że firma SciCan od lat dba o to, aby produkty mały wartość ekologiczną, społeczną i ekonomiczną w ciągu całego cyklu ich użytkowania. Czytaj więcej ...